Strona główna KontaktNewsletter
AktualnościŻyciorysFotogaleriaW mediachArchiwum

Sondaże

Kazimierz Marcinkiewicz cieszy się największym zaufaniem Polaków!
18.12.2006 | CBOS
Kazimierz Marcinkiewicz
74%
Zbigniew Religa
64%
Zbigniew Ziobro
59%
Donald Tusk
50%
Hanna Gronkiewicz-Waltz
49%
Lech Kaczyński
39%
Zyta Gilowska
39%
Marek Borowski
39%
Waldemar Pawlak
39%
Jarosław Kaczyński
36%
Jan Rokita
35%
Wojciech Olejniczak
33%
Leszek Balcerowicz
33%

Życiorys

Kazimierz Marcinkiewicz

Od 20 lipca do 1 grudnia b.r. pełnił funkcję prezydenta m. st. Warszawy.

W okresie: październik 2005 – lipiec 2006 Prezes Rady Ministrów. Urodził się 20 grudnia 1959 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończył studia fizyczne na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe z zakresu administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przez wiele lat pracował jako nauczyciel. W latach 1983-90 był członkiem NSZZ „Solidarność”, redagował i wydawał drugoobiegowe pismo oświaty niezależnej „Pokolenie” oraz był współzałożycielem, redaktorem i wydawcą katolickiego tygodnika „Aspekty”. W latach 1990-1992 był kuratorem w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. W 1992 roku został wiceministrem edukacji narodowej w rządzie Hanny Suchockiej. Był posłem III kadencji i pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, a także wiceszefa Komisji Nadzwyczajnej, przygotowującej zmiany prawne związane z reformą administracji. W latach 1999-2000 był szefem gabinetu politycznego premiera Jerzego Buzka.

Był posłem na Sejm RP IV kadencji i jednocześnie szefem sejmowej komisji Skarbu Państwa. Wcześniej był wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, uczestniczył też w pracach Komisji Finansów Publicznych oraz kilku podkomisjach sejmowych. W IV kadencji Sejmu był, m.in., autorem poprawki do ustawy budżetowej w 2004 r., dzięki której przyznano 150 milionów złotych na budowę warszawskiego metra. W 2003 roku Marcinkiewicz otrzymał tytuł Cyberpolityka 2003, nagrodę przyznawaną postaciom polskiej sceny politycznej szczególnie zasłużonym w dziedzinie społeczeństwa informacyjnego. Kazimierz Marcinkiewicz otrzymał także nagrodę Wiktora za 2005 r. w kategorii najpopularniejszego polityka.

Jest autorem wielu publikacji na tematy gospodarcze, między innymi w tygodniku „Wprost”. Współzałożyciel Międzynarodowego Przeglądu Politycznego. Według ośrodków badań, Kazimierz Marcinkiewicz jako szef rządu osiągnął najlepsze ze wszystkich premierów wyniki zaufania opinii publicznej oraz najbardziej pozytywne w ostatnich latach oceny kierowania pracami rządu.

Ma żonę, Marię, oraz czwórkę dzieci: Macieja (24 lata), Urszulę (23 lata), Stanisława (20 lat) i Piotra (11 lat).

Dane teleadresowe:

internet: www.marcinkiewicz.waw.pl
e-mail:
Copyright © 2006 | Wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)